Hep Mutlu Olma Taktikleri

Hep Mutlu Olma Taktikleri

Mutlu olmak tek başına bir his değil, kişinin o an hissettiği pozitif duyguların bütünüdür. Hayat boyu mutlu olmak için insanlara yol göstermeye çalışan pek çok kitap ve Google ile ulaşabileceğiniz web sitesi mevcut olmasına karşın, birçoğu ne yazık ki eksik bilgi verdiği için fayda sağlamamaktadır.

Gerçekten mutlu olmak istiyorsanız karar vermeniz ve kabullenmeniz gereken bazı konular söz konusudur. Öncelikle sizi hangi pozitif duyguların mutlu hissettirdiğini keşfetmelisiniz. Hayattan beklentilerimiz kimi zaman mutlu kimi zaman da çok mutsuz olmamıza sebep olabilmektedir. Bu nedenle hayattan beklentilerimizi çok iyi belirlememiz ve mutluluğa ulaşmak için nelere ihtiyacımız olduğunu doğru belirlemeliyiz.

the image

Örneğin evlilik insanların büyük bir çoğunluğunu son derece mutlu edecek bir seçim olacaktır. Ancak kimi sorumluluklardan kaçan ve sorumluluk almayı sevmeyen insanlar için ise evlilik bir işkence gibi olacaktır. Tabii evlilikten beklentiler de çok önemlidir. Sanatçı Demet Akalın evli mutlu çocuklu diyerek söylediği şarkısında aslında bayanların evliliğe bakış açısını ve beklentilerini dile getirmektedir.

Ancak evli mutlu çocuklu erkekler için o kadar da benimsenen bir görüş ve beklenti değildir. Çünkü çocuk demek daha fazla gürültü, daha fazla sorumluluk, daha az dinlenme, daha çok çalışma gibi farklı anlamlara da çıkmaktadır. Bu nedenle mutlu olmak istiyorsanız öncelikle beklentilerinizi belirlemeli ve evlilik aralarında yer alıyorsa, aynı beklentilere sahip olduğunuz bir eş seçimi yapmalısınız.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.