Hootsuite’ten büyük atak

Nerde artık o eski radyolar,televizyon haberleri,gazeteler. Çağ atladık artık. Sıra Sosyal Medya’da.Gerek Twitter gerek Facebook yeni nesil sosyal medya denilen araçlar oldu.Peki nedir bu sosyal medya?

Şöyle ki sosyal medya demek internetin ülkemizde yaygınlaşması ile intenet kullanıcılarının televizyon,gazete vb. şeyleri takip etmeden internet üzerinden bütün işlerini takip etmesi ile birlikte bu medya araçlarınında internet üzerinden yayın yapması ie başlayan yeni bir çağ olmuştur.

Hootsuite’ten büyük atak
Hootsuite’ten büyük atak

Sosyal medya bukadar büyükken takip etmesi imkansız bir hal almaya başlamışken çıkan 2 araç Hootsuite ve Seesmic. Bu iki marka en büyük sosyal medya takip araçlarından biridir. Herkes bilmez ama Hootsuite kıs bir süre evvel Twitter markası ile masaya oturarak bir anlaşma yapmış,Twitter reklam kuponu dağıtmaya başlamıştı.

Bu gün ise Hootsuite in bayram ettiği gün olmalı ki rakiplerinden Seesmic’i satın aldıklarını duyurdular. Satın alma konusunda bilgi veren fakat henüz bir fiyat söylenmediğinden bu ücret herkesin kafasında merak konusu olmuştur. Şunu diyebiliriz ki fiyat astronomik rakamlar içermiyordur. Çünkü Seesmic iyi olmasına rağmen fazla bir kullanıcı sayısına ulaamamıştı.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.