İhtiyacınıza Uygun Ütü Modelleri

ütü modeli
ütü modeli

Kadınların belki de en sevmedikleri işlerin başında ütü yapmak gelir. Ancak yeni teknoloji ile üretilen ütüler geçmişte kullanılan ağır ve hantal ütülere nazaran kadınların işini bir nebze olsun kolaylaştırıyor. Burada kadınlar diye bahsediyoruz ama erkekler de ütü yapmalıdır. Ütü yapmak sadece kadınlarla özdeşleştiği için yazımızda kadınlar diye bahsediyoruz, yanlış anlaşılmasın lütfen.

Ütü Tercihinizi İhtiyaçlarınıza Göre Yapın

Öncelikle bir ütüden ne beklediğinizi netleştirmeniz gerekiyor. Yani sadece ütü yapmak istiyorsunuz yoksa ütü için harcadığınız zamanın azalmasını ve kendinize daha fazla zaman mı ayırmak istiyorsunuz. Eğer ütü için harcadığınız zamanın azalmasını istiyorsanız elinizdeki eski model ütüleri bir kenara kaldırmanın zamanı gelmiş ve geçiyor demektir. Zira, onlarca markanın rekabet ettiği bu kulvarda birbirinden hafif, birbirinden pratik ve kolay ütü yapan modeller üretiliyor ki şaşırırsınız.Ütü seçerken buhar gücünü mutlaka kontrol edin.

ütü
ütü

Seçeceğiniz ütünün ne kadar yüksek buhar gücü varsa kırışıklıkları o denli kolay açar. Ütünün buhar gücü yüksekse bunun yanında bir de hafifse değmeyin keyfinize. Çünkü, böyle olunca ütüyü siz değil, gerçekten ütü yapar.Buhar gücü dışında modelinin nasıl olacağına da karar vermelisiniz. Kalabalık bir ailede yaşıyorsanız ve çok fazla ütü yapıyorsanız en mantıklısı buhar kazanlı ütü almaktır. Eğer sık aralıklarla az miktarda çamaşır ütülüyorsanız normal buharlı ütü almanız doğru olacaktır.

ütü modeli
ütü modeli

Seramik tabanlı ütülerin en önemli özelliği çamaşırın üzerinde kolay hareket etmesi ve çamaşıra  yapışmamasıdır. Alüminyum tabanlı ütüler ne yazık ki bir süre sonra çamaşıra yapışmaya ve parlamaya neden oluyor. Teflon tabanlı ütüler de ise bu tür sorunlara rastlanmıyor. Son olarak ütünüzü seçerken otomatik kapanma özelliği olup olmadığına bakın. Birçok ünlü ütü markasının yeni model ütülerinde kendi kendine kapanma özelliği mevcut.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.