Inşaatlarda mühendislik hizmeti alınma zorunluluğu

Deprem ülkesi olan ülkemizde Tbmm yakında çok önemli, radikal ve büyük bir yasa değişikliğine imza atmaya hazırlanıyor. Depremlerde çürük ve mühendislik hizmeti almadan yapılmış binaların yıkılması ile birçok vatandaşımızın enkaz altında kalarak can vermesi bu radikal kararın alınmasında etkili oldu.

Örnek vermemiz gerekir ise Bu yasa çok önceki yıllar veya yakın zaman içinde mühendislik hizmeti alınmadan yapıldı ise devlet size değişik alternatifler sunarak yıkımını gerçekleştirerek yerine soylu mühendislik gibi firmaların çizmiş olduğu projeler ile yapılmış binaların çoğalmasını sağlayacaktır.

Önümüzdeki yıllarda Türkiye’nin büyük bir şantiyeye dönüşeceği gerçeği karşımızda durur iken bizde kendi gelecek planlarımızı şimdiden yapmalıyız. Anne babadan kalma yerlerimizin devlet tarafından Belirlenecek kriterler ve zorunluluğu ile inşaatına izin vermek hem bizim can hem de mal varlığımız için gerekli olacaktır. Bu nedenle Örnek olarak veriyorum Trabzon da yaşayan bir kişi trabzon mühendislik konusunda şimdiden araştırmalarına başlamalıdır. Bu nedenlerle Yakın bir zamanda yer etütleri açısından harita mühendisliği trabzon için gerekli olacaktır. Şimdiden araştırmalar yapmak isterseniz  sitesinden bilgi edinebilirsiniz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.