İnsomnia nedir?

İnsomnia nedir nasıl tedavi edilir aşamaları dikkate alınarak çözüme ulaştırılması gereken bir rahatsızlıktır. İnsomnia genel olarak adlandırılacak ve tanımlandırılacak olursa genel anlamı itibari ile kişilerde görülen uykusuzluk, uykuya dalamama ve uyuyama rahatsızlığıdır diye söyleyebilir.

Uykusuzluk sıkıntısı ile karşı karşıya kalan kişiler genellikle gün içinde huzursuzluk, gerginlik vesaire birçok sıkıntılı durumla karşı karşıya kalırlar.

insomnia
insomnia

Çünkü uyuyamamakta ve bedenlerini uyku ile dinlendiremediklerinden dolayı da gerginlik ve sıkıntılı bir zaman dilimi yaşamakta ve karşısındaki ya da etrafındaki kişilere de bu sorunları ve sıkıntılarını belirli bir zaman diliminde aksatmaktadırlar.

Hele ki bu kişiler çalışan ve iş ortamında bulunan kişiler ise yaşanılan sıkıntı daha fazla olacaktır ve kişilerin uykusuzluk neticesinde işlerinde oluşan randımanları da etkilenerek yaşantılarını olumsuz şekilde etkileyecektir.

Uykusuzluk daha çok günümüzde gerginlik ve sıkıntı neticesinde yani depresyon ve stres ile daha çok kendisini belirginleştirmektedir. İşte İnsomniayı artık günümüz rahatsızlığı olarak ta tanımlamak şu sıralar mümkündür. Kullanılan ilaçlar ve gün içinde aşırı derecede tüketilen kahve ve çayda insomniayı tetikleyerek arttırmaktadır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.