Instagram’da 5 milyar fotoğraf paylaşıldı

Fotoğraf paylaşım platformu olarak çok ön plana çıkan ve son zamanlarda Facebook satın almasının gündeme gelmesi ile birlikte daha da çok talep gören Instagram; büyük bir atağa geçmiş ve rekor üstüne rekor kırmayı başarmıştı. Gerek kullanıcı sayısını artırma ivmesi anlamında olsun, gerek piyasa değerinin artışı anlamında olsun büyük başarılara imza atan Instagram, Facebook tarafından satın alınmış ve 6 Eylül 2012 tarihinde bu konu kesinleştirilmişti.

instagram
instagram

Hal böyle olunca en başta gazetelerin Mağazin sayfaları başta olmak üzere çok geniş bir web sektöründeki kesim; Instagram kullanmaya ağırlık vermişti. Son gelen açıklamalara göre Instagram servisi üzerinde 5 milyar fotoğraf paylaşılmış durumda. Bu kadar resmin getirdiği devasa BW trafiğini akıl dahi edemiyorum açıkcası.

Instagram bilindiği gibi Facebook tarafından satın alınmıştı; şimdi gelen yeni haberlere göre Instagram ekibinin de facebook karargahına taşınacağı ve facebook ekibi ile birlikte çalışacağı yönünde. Böyle bir gelişme en doğru karar olacaktır diye düşünüyorum.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.