İnternette Araştırıyoruz

Araştırıyoruz peki ama bulabiliyor muyuz?

Hepimizin öğrenci olduğu zamanlar oldu ve bir ödev aldığımızda bütün boş vaktimizi o ödevi yapabilmek için kütüphanelerde geçirirdir. Şimdilerde ise internet en büyük bilgi kaynağına haline geldiğinden dolayı kütüphaneler yavaş yavaş kapatılmaya başlanmıştır. Peki internetten aradığınız çok fazla kimsenin bilmediği konuları da bulabiliyor musunuz?

internet

İnternette bir şeyler araştıracağımız zaman öncelikle bir arama motoruna gireriz ve konu ne ile ilgiliyse onu yazarız. Fakat arama motorları algoritması biraz karmaşık olduğundan ötürü bazı durumlarda bizlere istediğimiz sonuçları vermeyerek farklı farklı sitelere girerek zamanımızı öldürebilmekteyiz.

Site sahipleri sitelerine girdikleri bilgi yazılarını sizin arattığınız kelime kalıbı olarak girmemiş ve yazının içinde geçmemiş olabilir. Bu nedenle araştırma yaparken kelimeleri sürekli değiştirmeye ve konunuzla alakalı olan kelimeleri girmeye özen gösteriniz.

Ya da bunların dışında bilgispot.com a girerek istediğiniz bilgiye ulaşabileceğiniz bir blog olan site içerisinde aramanızı gerçekleştirerek istediğiniz konuya ulaşabilirsiniz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.