İş elbiseleri ile güvendesiniz

Bazen işimiz gereği resmi giyiniriz. Bazense daha salaş oluruz. Günlük kıyafetlerimizi genellikle yaptığımız iş belirler. Resmi bir kurumda görev aldıysak her gün takım elbise giyme zorunluluğumuz vardır. İnşaat işinde çalışıyorsak baret takma zorunluluğumuz vardır.

Her sektöre göre değişen ve giyilmesi çalışan açısından iyi olan kıyafetlere iş elbiseleri deniliyor ve artık hemen hemen her kurumda iş elbiseleri kullanılıyor. İşçilerin ellerinin acımaması için kullandıkları eldivenler bile iş elbiseleri içinde bulunuyor. Çünkü iş elbisesi demek işini yapan kişilerin kullandıkları aksesuarlar ve giydikleri kıyafetler ile o işi daha rahat yapabilmelerini sağlamaktır.

iş elbisesi
iş elbisesi

Eğer bir işçi malzemelerini kullanırken ellerine zarar veriyorsa iş kıyafetleri içinden eldiveni seçmeli ve ellerini gelebilecek olan zararlardan korumalıdır. Eğer işçi çok gürültü çıkaran makineler arasında çalışıyorsa duyma bozukluğuna uğramamak adına kulak koruyucularını takarak kendini korumak durumundadır. Kafamıza ağır bir şey düşme riski varsa inşaatlarda kullanılan baretlerin kullanılması gerekmektedir.

Bütün bu iş elbiselerini ve aksesuarlarını incelemek ve her biri hakkında detaylı bilgi almak için adresli web sitesini ziyaret etmeniz yeterlidir.

3 Comments

  1. İş elbisesinde ki zarifet sadece iş yerinin profesyonel olduğunu göstermez patronun da ne kadar zeki ve zevkli biri olduğunu da gösterir.

  2. Tabi tutup da garsona mikrofon vermenin bir anlamı yoktur.Doğru kişiye doğru elbiseyi ayarlayın, incelemenizi yapın , siparişinizi verin.

  3. Ben bir cafe işletiyorum daha önce işçi kıyafeti uygulamasını yapmamıştım fakat cafemin çok ciddiyetsiz durduğunu gördüm rahatsız oldum ve çalışanlarıma iş kıyafetı aldım

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.