İsyan sürüyor Google Silmiyor

Tüm dünyada milyonlarca mensubu bulunan İslam dinine alenen hakaret eden ve kamuoyunda tepkiyle karşılanan filmin yankıları sürerken ortalık bir türlü durulmuyor.

İsrail destekli olduğu öne sürülen ve İslam peygamberi Hz.Muhammed’e (s.a.v.) hakaretler içeren video dünyanın en büyük video paylaşım sitesi Youtube’a yüklenmesinin ardından kısa süre sonra İslam ülkelerinde başlayan protestolar kontrolden çıktı ve önlenemez hale geldi.

google
google

Libya’daki gösteriler çığırından çıkınca Amerikan büyük elçisi öfkeli halk tarafından linç edilmişti. Siyaset bilimcilerin bazıları bu olayın aslında Amerikan’ın kendi hesapları doğrultusunda gerçekleştirdiği bir manipülasyon olduğunu iddia etti.

İslam karşıtı bazı radikal gruplar da bu vahim olayı öne sürerek Avrupa ve Amerika’nın çeşitli kentlerinden İslam karşıtı bazı gösteriler tertiplemişlerdi. Olayı daha da kışkırtıcı kılan ise Youtube ve Google’ın konu karşısındaki takındıkları pasif tavır.

Protestoların Mısır, Sudan, Lübnan ve hatta Avustralya’ya kadar sıçramasına rağmen Google videonun paylaşımını ifade özgürlüğü çerçevesinde değerlendirerek söz konusu videoyu Yotube’da yayınlamaya devam ediyor. Videoya erişim şimdilik yalnızca protestoların yoğun olarak yaşandığı bazı İslam ülkelerinde engellendi.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.