Joomla nedir, ne değildir?

Herkes bir web sitesine sahip olmak ister ancak yeterli bilgi ve deneyime sahip olmadıkları için nereden nasıl başlayacaklarını bilemezler. Genel olarak ilk web site açık kaynak kodlu yazılımların kullanıldığı siteler olur, joomla, wordpress, vBulletin, sms forum gibi…

joomla
joomla

Hangi sistem kullanılırsa kullanılsın açık kaynak kodlu sistemlerde eklenti can alıcı noktadır ve açık kaynak kodlu sistemler için eklenti yazmak ve bulmak oldukça kolay bir işlemdir. Bu açık kaynak kodlu sistemlerden biri olan joomla için harika eklentiler mevcuttur. Joomle için en ideal ve harika eklentilere göz atalım.

1. JCE – Joomla Content Editor
Joomla için bir çok editör bileşeni üretilmiştir ancak en çok tercih edilen bileşen jce joomla content editordur. Kullanıcılarına büyük kolaylıklar sağlayan bu harika eklenti, en popüler joomla eklentisi olarak bilinir. 5 üzerinden yaklaşık 4,6 puan alan bu bileşen oldukça güzel ve harika özelliklere sahiptir.

2. Community Builder
JCE – Joomla Content Editor’den sonra en popüler eklentidir. Kendi kategorisinde listede ilk sıradadır. Bu eklenti sayesinde joomla sistemini kullandığınız web sitenizi facebook tarzında bir sosyal paylaşım platformuna dönüştürebilirsiniz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.