Kağıt,Kartuş ve Toner Hepsini unutun


Japonya’da gelştirilen “Prepeat” adlı yazıcı teknolojide bir çığır daha açmaya geliyor. Prepeat adlı yazıcıyı keşfedince bildiğiniz bütün yazıcı prototiplerini unutacak şaşkınlık içinde ona odaklacaksınız.

Prepeat adlı yazıcı toner ve mürekkep kartuşu kullanmıyor, hatta kartuş bir yana kağıt bile kullanmayan bu yeni icat kağıt yerine özel alarak üretilmiş ince plastikler üzerine yazım yapıyor. Dökümanların bu plastikler üzerine yazdırılışı farklı sıcaklıklar uygulanarak yapılıyor. Bu neden hem yazdırma işlemi çok hızlı bir şekilde yapılıyor hemde müthiş bir tasarruf sağlanmış oluyor.

Prepeat’in plastik kağıtlarının üzeri dolu olsa bile hiçbir ara işleme gerek kalmadan tekrar yazdırılılabiliyor. Çünkü Prepeat yazıcı içerisinde yazdırma işleminden önce plastik kağıtların üzerindeki eski yazıları otomatik olarak silen bir sistem barındırıyor.

Prepeat yazıcının satış fiyatının 5500 $ olarak piyasaya sürüleceğini açıklayan Yoshitaka Sugano, tekrar yazdırılabilen plastik kağıtların ise 3,3 $ civarında bir mebla ile vitrinlerde yerini alacağını açıkladı. Her plastik kağıttan ortalama 1000 çıktı alınabileceğinide sözlerine ekleyen Sugano bu kağıtları 1000 lik kalıplar halinde satışa sunacaklarını da belirtti.

Toner,kartuş ve kağıt gibi masrafları sıfıra indirgeyebileceğiniz, bakım ve tamir sorunlarınında olmayacağını düşündüğünüzde özellikle orta ölçekli firmalar için biçilmiş bir kaftan görevi görecek Prepeat yazıcılar çevre dostu olmak için ayaklarımıza geliyor.

Sürekli kirlenen dünyamızı göz önüne alacak olursak Prepeat yazıcılar çevremizi birazda olsun kağıt, kartuş, toner gibi doğanın bir parçası olan her materyalden daha uzun zamanlar faydalanmamızı sağlayacak imkanı bize sunuyor.

Prepeat yazıcılar fiyat olarak diğer yazıcılara göre uçuk bir rakamla karşımıza çıksada yaygınlaştığı andan itibaren bütün çalışma ofislerinin ve ev kullanıcılarının vazgeçilmezi olacak gibi gözüküyor.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.