Kangalların eğitimi

sivas kangalı köpekleri 20 haftalıktan itibaren otur, kalk, dur gibi temel komutları öğrenmeye ve uygulamaya başlarlar. Bundan sonraki dönemlerde verilecek eğitim için, köpeğin hangi amaç için kullanılacağı göz önünde bulundurulmalı ve buna bağlı olarak eğitim verilmelidir.

sivas kangalı fiyatları

 

Eğer kangal köpeğinizi bekçi köpeği olarak kullanmak istiyorsanız, öncelikle korumasını istediğiniz mekanı köpeğin iyice tanıması ve orayı evi olarak görmesi sağlanmalıdır. Kangal köpekleri yaratılışları gereği sahiplerine ve sahiplerinin sahip olduğu her türlü canlıya ya da eşyaya son derece sadıktırlar. Dolayısıyla köpekler sahibine veya sahibinin sahip olduğu bir şeye karşı tehdit algıladığında, oldukça sert bir şekilde karşılık vereceklerdir.

sivas kangalı köpeğinizi çoban köpeği olarak kullanmak isterseniz, ekstra bir eğitim vermenize kesinlikle gerek yoktur. Tarihten beri bu köpekler bu amaçla yetiştirildiğinden, bütün gerekli bilgiler bu köpeklerin genlerine kazınmış durumdadır. Bu köpekler bir sürüyü rahatlıkla sevk edebilir ve vahşi hayvanlardan koruyabilecek kapasitedirler.

Kangal köpekleri yukarıdaki amaçlarının dışında, sahibi için oldukça sadık bir arkadaş olacaktır. Sivas kangallarının eğitimleri, yetiştirilmesi hakkında veya sivas kangalı fiyatları hakkında bilgi almak için  isimli internet sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

3 Comments

  1. Kangalların 20 haftada eğitildiklerini bilmiyordum. Yeni öğrendim. Çok teşekkürler bilgilendirme için.

  2. Benim kangal köpeğim vardı eskiden. Ailemin zoruyla satmıştım. Çok üzüldüm onun gidişine.

  3. Kangal köpekleri neden en iyileri Sivas’ta bulunmakta hala anlamış değilim. Nedir bu Sivas’ın özelliği yani.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.