Kavitasyon Kaç Seans Uygulanır?

Kavitasyonun bilimsel açıklaması, cilde uygulanıp, yağ dokusunda mevcut olan hücre sıvısı adındaki sıvıya basınç uygulanmasıyla ciltte değişiklik meydana getiren sistemdir. Başka bir deyişle zayıflama cihazıdır.

Uzun zamandır başarıyla uygulanan bir sistemdir. Liposuction ın alternatifidir. Bazı yerlerde “ameliyatsız yağ kırma” da denilebilir. Böbrek taşının ses dalgalarıyla kırılmasından esinlenmiştir.

Oradaki hedef böbrek taşları iken, Kavitasyondaki hedef yağ dokusundaki hücre sıvısıdır. Vücudunuzun belirli bölgelerinde depolanan yağlardan kurtulmak için kavitasyon iyi bir tercihtir. Yağları parçalamakla beraber, selülitlerin azalmasını ve cildin sıkılaşmasını da sağlar.

kavitasyon Kavitasyon ile zayıflayacaksınız

Kavitasyon uygulanmadan önce hastanın ölçüleri alınır. Kavitasyon uygulanır ve uygulama sonrası tekrar hastanın ölçüleri alınır. Böylece kavitasyonun işe yaradığı bilimsel sonuçlarla kanıtlanır.

Kavitasyon uygulaması yaptıracak kişinin uygulamadan bir gün önce minimum 3 litre, uygulamadan sonraki gün ise minimum 2 litre su içmesi şarttır. Böylece kavitasyon uygulamasında eritilen yağlar vücuttan atılır. 10 Günde 1 veya 2 kere uygulanır.

Seans sayısı hastaya göre 7 ile 11 seans arası değişiklik gösterir. Her bir seans yaklaşık 45 dakika zaman alır. Vücuda jel sürülür ve cihaz vücudun jel sürülen kısmında gezdirilir. Bu uygulama hastaya herhangi bir acı vermez.

Cihaz ıslık sesine benzer bir ses çıkarır ve bu ses kesinlikle zararsızdır. İlk seansta diğer seanslara göre gözle görülür bir değişiklik olur. 1,5 cm ile 9 cm arasında incelme söz konusudur.

Diğer alternatiflere göre kesinlikle acı vermez. Kavitasyon uygulaması günlük yaşamı etkilemez. Vücutta herhangi bir morarma, kızarma etkisi yapmaz. Genellikle bayanlara uygulanır fakat erkekler için de uygulanması mümkündür.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.