Kemik Erimesi ve Kemik Erimesi Belirtileri

Bir diğer adı Osteoporoz olan kemik erimesi hastalığı daha çok  kadınlar da görülsede nadir de olsa erkeklerde de görülmektedir. Örnek verecek olursak ünlü futbolcu Lionel Messi erkek olmasına rağmen genç yaşta osteoporoz hastalığına yakalanmıştır. Fakat osteoporoz hastalığının tedavisi mümkün olan bir hastalıktır.

Kemik erimesi nedenleri arasında bir çok neden bulunmaktadır. Örneğin kalsiyum miktarı az besinler tüketirseniz kemikleriniz yeterince sağlıklı olmaz ve zamanla kamburlaşmaya başlarsınız. Sigara ve alkol kullanmakta kemik erimesi hastalığını arttıran nedenler arasında gösterilebilir. Günlük yaşam da az hareket de kemik erimesi nedenleri arasında gösterilebilir.

Kemik Erimesi Belirtileri ?

Kemik erimesi hastalığını en iyi vereceğimiz faktörler neticesinde anlayabilirsiniz. Bel ve sırt ağrılarınız varsa bu normaldir. Fakat sırt kemikleriniz de ağrı mevcutsa kemik erimesi hastalığının bir işareti olabilir. Günden güne kamburlaşıyorsanız ve vücudunuzdaki kemikler de kırıklar oluşuyorsa muhtemelen osteoporoz hastalığına yakalanmışsınızdır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.