Kemik erimesinin sebepleri

Kadınlarda çok daha fazla görülen kemik erimesi ilerleyen yaş ile birlikte çok daha fazla görülmeye başlar. Kalsiyum kaybı ile başlayan kemik erimesi kemiklerin zayıflamasına neden olarak kolay kırılmasına neden olmaktadır.

Bu neden ile kemik erimesi çok önemsenmesi gereken bir hastalık türü olarak kabul edilmelidir. Kemik erimesi başladıktan sonra başa geri dönmek mümkün olmadığından süreç başlamadan önce tedbir almak gerekir. Özellikle kalsiyum ağırlıklı beslenmek sizin için çok daha iyi olacaktır.

kemik erimesi
kemik erimesi

Orta yaş seviyesine yaklaşıldığı dönemlerde akşam ve sabah içilecek bir bardak süt süreci yavaşlatacağından buna gerçekten de çok önem veriniz. Kemik erimesi sadece kadınlarda değil herkes de görülebilecek olan bir durumdur. Çok ileri derece de kemik erimesi bir hastalık olarak kabul edildiğinden yetişkinlerin günde 1-2 bardak süt içmesi hekimlerin ortak görüşüdür.

Menopoz dönemindeki kadınların bu dönem içinde günde 4 bardak süt içmesi onların menopoz sürecini kolay atlatmalarını sağlayacaktır. Bu neden ile süt ve yan ürünleri kalsiyum açısından çok zengin olduğundan tüketimini oldukça fazla yapmanız menfaatiniz gereğidir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.