Kilo vermenin üç yolu

Yaz mevsimi yaklaştığında havaların ısınmasının sevincinin yanında bir de korku yaklaşıyor: fazla kilolar! Kilolarınızdan kurtulmak için denemediğiniz yol kalmadı, yine de olmuyorsa, bu tavsiyelere kulak verin.

Kahvaltıda özel karışımlar deneyin

Çilek, muz, Hindistan cevizi karışımıyla güne başladığınızda, farkı hissedeceksiniz. Bu karışım size neşeli ve enerjik bir günün yanında, fazla kilolarınıza da elveda deme şansı sunuyor. Bu karışımla, başlangıç besin ihtiyacınızı hem eksiksiz hem sağlıklı şekilde karşılamış olacaksınız.

kilo vermenin yolları
kilo vermenin yolları

Kalori kaybını düzensizleştirin

Evet, yanlış duymadınız. Vücut, her gün aynı miktarda kalori kaybına alıştığında, bir noktadan sonra kendini durduracaktır. Bu da zayıflamanızın önündeki en büyük engellerden. Besinlerinizi çeşitlendirerek kalori kaybını düzensizleştirebilir ve bu engeli ortadan kaldırabilirsiniz.

Suya gereken önemi verin

Suyu hayatınızın bir parçası haline getirin. Diyetin en önemli kısmı budur. Gerek sıvı şekilde su tüketimini ihmal etmeyin, gerekse sulu besinleri eksik etmeyin. Bu bölüm, sağlığınızı korumanıza yardımcı olacağı gibi, düşük kalorisi dolayısıyla tokluk hissinizi artıracak ve kilo kaybetmenizi sağlayacaktır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.