Kişisel Blog

İletişim, bilgi ve tüm ihtiyaçlar için internetin kullanıldığı bir zamanda yaşıyoruz. İnternet, sadece kullanıcılarının faydalandığı bir hizmet değildir. Aynı zamanda resmi ya da özel kurum ve kuruluşların işlerini yürüttüğü bir araçtır. Aklınıza gelebilecek her sektör de bilgisayar ve internet teknolojisi kullanılıyor.

Hal böyle iken site ve bloglarda gün geçtikçe bir artış söz konusu. Özellikle blogların kullanımı oldukça yaygın. Herkes Güncel Blog açabilir. İstediğiniz konuda Blog açabilirsiniz. Bazen paylaşmak bazen de bilgi vermek amacıyla hazırlanan bloglar, hem kurucusuna hem de ziyaretçilerine fayda sağlamakta.

Kişisel Blog
Kişisel Blog

Blog açmak için, bu konuda hizmet veren kişilerden yardım alabilir veya kendi blogunuzu kendiniz hazırlayabilirsiniz. Hizmet alınarak kurulan bloglar ücretlidir ve fiyatları blog açma sitelerine göre değişiklik gösterir. Eğer internet ve bilgisayar konusunda deneyimli iseniz, kendinize ait blogu ücretsiz olarak da açabilirsiniz.

Ücretsiz Blog Nasıl Açılır?

Google sayfasını açtığınızda, sayfanın üst bölümünde bulunan Blogger’a tıklayarak Google hesap sayfasını açın. Eğer Google hesabınız yoksa buradan yeni hesap açabilirsiniz.  Hesap açtıktan sonra, malinize gelen aktivasyon linkine tıklayarak, yeni blogunuza geçiş yapabilirsiniz.

Blog açarken yabancı dil sorunu yaşanmıyor. Türkçe tabanlı sistem ve yönlendirmelerle blog’un içeriği hazırlamak ya da resim yüklemek çok kolay.

Blog açmak çok zor bir iş değil. İnternete görsel anlatımlı videolarla adım adım bir blog’un nasıl açılıp kullanılacağını görebilir ve kolayca uygulayabilirsiniz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.