Kolestrol Diyeti

               Kolesterol probleminizin olduğunu öğrendiğiniz anda kolesterol diyetine başlamak son derece tehlikelidir. Sizlere sunacağımız kolesterol diyeti programı özenle ve profesyonelce hazırlanmıştır.

                Kalp damar hastaları, obezite hastaları, tansiyon şeker hastaları ve alkol sigara bağımlıları kolesterol problemiyle karşılaşabilirler.Bypass ameliyatı olanlar, beyin atağı geçirenler, kalp damarlarında daralma meydana gelenler, felç geçirenler yüksek kolesterol belirtileri taşıyan kişiler olabilir ve bu kişiler kolesterol hususunda büyük risk altındadırlar. Bu veya buna benzer kolesterol riski meydana getiren faaliyetlere maruz kalan kişiler kolesterol ilacı kullanmak suretiyle önceden önlem alabilirler.

Kolesterol belirtileri genelde aleni şekilde ortaya çıkar. Kolesterol belirtilerinden bazıları; Uykusuzluk, sol kolda ve kalp üzerinde hissedilen ağrılar, baş dönmesi, ağızda meydana gelen acımsı tat, bulanık görme, başta ağırlık hissi ve baş dönmesi, stres ve yorgunluk, gözün altında meydana gelen halkalar gibi belirtilerdir.

Dengeli beslenme ile kolesterolden uzak durabilirsiniz. Hafif yağ oranları eşliğinde beslenmek kolesterolü dengeye sokar. Zeytinyağı, sarımsak, elma, yulaf, süt ve süt ürünleri tüketerek kolesterol düzeyinizi dengeleyebilirsiniz. Kolesterol hastalığınızı ilaç kullanmadan dengeli beslenerek tedavi edebilirsiniz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.