Koltuk yıkama işlemi

Evimizin en çok kullanılan ve kirlenen eşyalarından birisi de hiç şüphesiz koltuklardır. Devamlı olarak kullanılan ve dışarıda giydiğimiz kıyafetlerimizle oturduğumuz koltuklar kir ve bakterileri kendi bünyesinde topluyor. Hele ki evlerimizde küçük bir çocuğumuz varsa, bu durum daha da ciddi bir hal alır. Bağışıklık sisteminin güçsüz olmasından dolayı kolaylıkla hasta olabilen çocukların, bu koltuklardan uzak tutamayız. Bu yüzden koltukları düzenli şekilde yıkatmamız şart olur.

koltuk yıkama

Peki bu koltuk yıkama işlemi hangi yöntemlerle, hangi aşamalardan geçirilir ?

İlk olarak koltuklarda kullanılan kumaşın türüne göre kullanılacak temizlik malzemeleri seçilir. Çünkü yıpranma ve yırtılmalara karşı önlem alınmalıdır. Daha sonra üzerinde bulunan toz ve benzeri uçucu kirleri vakum gücü yüksek makineler ile çekilir. Bu işlem birkaç kez gerçekleştirilir. Belirlenen şampuan ile birlikte yıkama işlemi başlar. Üzerinde çıkmayan lekeler için, türüne uygun leke çıkarıcılar dökülür ve temizlenir.

En son olarak çözünen kirler tekrardan emiş gücü yüksek vakum makineleri ile çekilir. Sonrasında temiz su ile durulanır. Koltuk temizliği tamamlandıktan sonra tekrardan müşterilere teslim edilir. İstanbul koltuk yıkama firmalarından olan  firması mobilyalarınıza beklediğiniz özeni göstermektedir.

3 Comments

  1. Sanırım koltuklar evde yıkanıyor değil mi .Peki evda ne kadar sağlıklı oluyor. Temiz oluyor mu.Deneyen oldu mu

  2. Bu işin ücreti nedir. Kaç koltuk i,çin alınır. HEr koltuk temizleniyor mu. Birde nasıl malzeme kullanıyor. Koltuğu bozmasın.

  3. Ev hanımları için büyük kolaylık. Çağır gelsin temizlesin ve gitsin. Sizde akşam kocanıza fatura edin bitsin. İş te budur.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.