Kumar bağımlılığı ve tedavisi

Kumar bağımlılığı en zor olarak vazgeçilen bir tutkudur. Kumar alışkanlığı her yaşta başlayabileceği gibi bazı kişilerin de çeşitli nedenlerden dolayı kumar oynamaması mümkün olabilir.

Kumar denildiğinde ufakken çeşitli yiyecek ve içecekler için yapılan maçlardan bahsetmiyoruz elbette. Kumar bağımlılığı hem kadın hem de erkeklerin yakalandığı ciddi sorunlardan biridir.

Kumar bağımlılığı ve tedavisi
Kumar bağımlılığı ve tedavisi

Kumar bağımlılığı olan kişilerin sürekli olarak bu eylemi gerçekleştirmeleri yuva yıkmaya kadar giden ve elinizde avucunuzda ne varsa kumarda kaybetmenize neden olabilir. Bu nedenle kumar illetinden bir an önce kurtulmanız gerekir.

Kendinize kumar oynama konusunda engel olamıyorsanız kesinlikle profesyonel bir yardım almanızı öneriyoruz. Ama kumar bağımlılığı tedavisini en fazla kendiniz sağlarsanız daha sağlıklı olacaktır.

Kumar bağımlılığından kurtulmak için başka şeylerle vakit geçirebileceğiniz düşüncesini kafanıza yerleştirin. Kumar oynanan yerlerde kaçak bir şekilde kumar oynamak yerine yasal yollarla oynanılan oyunları tercih edebilirsiniz.

Asıl amacınızın para olmaması ve zaman geçirmenize yarayan kumar dışında birçok aktiviteyle vakit geçirebilir, ailenize daha fazla zaman ayırarak düzenli yaşantının zevkine varabilirsiniz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.