L Carnitine Nedir?

yağ yakıcı
yağ yakıcı

L Carnitine, vücudunuzda yer alan hücrelerde bulunan ve lizin ile metiyonin amino asitlerinden elde edilen yağ yakıcı bir maddedir. L Carnitine vücutta karaciğer ve böbrek bölgelerinde üretilerek, kas, beyin ve kalpte depolanır. Dışarıdan takviye olarak Carnitine alınması ise pek çok farklı avantajı da beraberinde getirmektedir. Yaşlılığa bağlı olarak ortaya çıkan Carnitine azalması bazı insanların yeterli seviyede Carnitine üretememelerine sebep olur. Carnitine’in vücut tarafından üretilememesi ise yağ yakıcı olarak Carnitine’in dışarıdan takviye alarak alınmasına yol açar. Yağ asitlerini enerji olarak kullanılacakları yer olan mitokondriyaya Carnitine sayesinde taşıyabilirsiniz. Her hücrenin içerisinde yer alan mitokondriyanın asıl görevi hücre için enerjinin üretilmesidir. Yağ asitlerinin mitokondriya zarından geçmesi de yine Carnitine sayesinde olur.

L Carnitine Faydaları Nelerdir?

Zayıflama ürünü olarak kullanılan L-Carnitine, spor ile amatör veya profesyonel olarak ilgilenen herkese tavsiye edilmektedir. Yağ yakımına yardımcı olan Carnitine, yağ asitlerini mitokondriyaya taşır ve yağ yakımını hızlandırır. Omega 3 yağ asitleri ile birlikte aldığınız zaman yağ yakıcı etkisi daha da yükselen L-Carnitine vücudunuzun performansını da doğrudan etkiler.

yağ yakıcı
yağ yakıcı

Vücudun toparlanmasını hızlandıran L-Carnitine sayesinde ağırlık çalışmalarınızı daha kolay yapabilir ve daha uzun süre boyunca koşmaya başlayabilirsiniz. Egzersiz sırasında hidrojen iyonlarının birikimlerini de yavaşlatarak yanma hissini yok edebilirsiniz. L-Carnitine’i ek bir takviye alarak vücudunuzu daha sağlıklı bir hale getirmek istiyorsanız adresini ziyaret edebilirsiniz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.