Lazer epilasyon yaptırarak istenmeyen tüylerinizden kurtulun

Ülkemizde yeni yeni gelişmeye başlayan bu sektörle kolayca istenmeyen tüylerinizden kurtulabiliyor , talebin gittikçe arttığı lazer epilasyon yöntemini neden denemiyorsunuz ?

Lazer epilasyon düşük enerjili lazer yardımıyla istenmeyen tüyler güvenli bir şekilde, kolayca yok edilebiliyor.
Hem kadınlar hem erkekler en önemli estetik sorunlarından biri olan aşırı tüylenme probleminden kurtulmak için asırlardır değişik yöntemler kullanıyor.

Lazer, kısaca tek dalga boyunda yoğunlaştırılmış ışık demektir. Belirli farklı dalga boylarındaki lazer ışınları koyu renkli maddeler tarafından tutulularak ve enerjilerini bu maddelere aktararak ısı enerjisine dönüşürler.Bu özellikten yararlanarak lazer ışığı tıpta yıllardır çeşitli alanlarda kullanılmaktadır. Lazer epilasyonda prensip, kıl folikülünde yerleşmiş bulunan melanin adı verilen renk maddesinin lazer tarafından tutularak ısıya dönüşmesini sağlamak daha sonra da meydana çıkan bu ısı enerjisi ile kıl folikülünü tahrip etmektir. (Bu sırada ortaya çıkan ısı kıl kök hücresini tahrip eder. Tüylerdeki melanin cilttekine göre daha konsantredir. Bu da cildin zarar görmesini engeller. )

Bu Makale SeoHocasi.com vasıtasıyla hazırlanmıştır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.