LG den Yeni Prada

iPhone a karşı  rakip telefon üretimleriyle şu sıralar ön plana çıkan LG firması şimdide LG yeni Prada kod adıyla yeni bir rakibi gün yüzüne çıkardı. Şık,sade ve pürüzsüz bir tasarıma sahip olan prada 98.8x54x12 mm boyutlarında bir cihaz. 3 inç’lik bir ekrana sahip olan ve parlak flaş destekli 2 megapixel kamerasıyla çok başarılı resimler çektiği öne sürülen LG Yeni Prada macromedia flash kullanıcı arabirimi ile esnek ve rahat bir kullanım sunumakta.

Macromedi Flash arabirimi kullanmasına rağmen LG Prada da flash iPhone gibi flash videoları oynatamıyor. iPhone a rakip kod adlarıyla Pazar sunulan LG cep telefonları üreticileri sanırım bu özellik üzerinde biraz düşünmeli. iPhone un uzak bir bilgisayar üzerinden Cloud Browse yazılımı ile flash video oynatma imkanı sunmaya çalıştığı bugünlerde rakip niteliği taşıyan bir telefonun bu rekabet karşısında başarılı olabileceği pekte mantıklı gözükmüyor.

Hafızası microSD kart yuvası ile desteklenen Prada, MP3, ACC, ACC+, WMA, RA gibi başlıca müzik formatlarında kusursuz ses kalitesi sağlarken MPEG4, H.263, H.264 gibi video codeclerini de canlı bir şekilde izletebiliyor.

Diğer yandan LG’nin siyah incisi olarak nitelendirilen Yeni Prada 3 inç büyüklüğündeki geniş dokunmatik ekranı ile TV özelliği kazanmış bir cep telefonu. Bu sayede dijital TV izlemek mümkün.

LG Yeni Prada için iPhone a rakip midir? değil midir? bilinmez ama aynı özellikleri barındıran Prada için iPhone a rakip nitelemesi pekte yerinde olmayan bir düşünceyi akla getiriyor. Şık bir tasarıma sahip özelliğiyle ön plana çıkan LG, tasarım konusunda pekte değişikliğe gitmemiş görünüyor.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.