Lida zayıflama hapı

Görülüyor ki bir çok faktör günlük kalori tüketimimiz üzerine etki yapmaktadır. Özellikle çeşitli mesleklerde yapılan çeşitli kas hareketlerine göre kalori tü­ketimimiz de değişmektedir. O halde kimler günde ne kadar kalorili besin ala­caklardır?

Bunu bilmek gerekir. İşte bu amacı gerçekleştirmek için kalori ihtiyaçları birbirine yakın olan çeşitli meslek dallarında çalışan insanlar bir grup altında toplanarak, Lida kullanan ve kullanmayanları da tüketecekleri günlük kalori miktarları bir cetvel halinde bildi­rilmiştir. Genel olarak insanlar. 1 İstirahatta, 2 Hafif, 3 Orta, 4 Ağır işlerde çalışanlar olarak 4 grupta toplanarak her grubun ihtiyacı tesbit edilmiştir.

kalori ihtiyacı

Bir de ev işleri yapan kadınlar, büroda çalışan memurlar, demirci, marangoz, fabrika işçisi gibi çok çeşitli işlerde çalışan kimseler için ayrı ayrı günlük kalori cetvelleri yapılmıştır.

Burada çalışma süresi günde 8 saat olarak hesap edilmiştir. Fakat hiç bir meslek adamı, hiç bir sporcu günde 8 saat ev işi yapmadığına göre, bu şekilde bir günlük kalori ihtiyaç listesinin yapılmasının pek kolay olmadığı, bildirilen kalori ihtiyacı rakamlarının tam gerçeği yansıtmadığı da kolaylık­la anlaşılır.

Bildirilen listeler daima ortalamadır. Bu konuda kişiyi aydınlatır, az kalorili besleneni biraz daha fazla kalori alması, çok besleneni de kalorisini azaltması konusunda uyarır. Bu şekilde dengeli beslenmeyi sağlar. Bu listeler, asker, işçi, yatılı okul öğrencileri beslenmesi gibi toplu beslenmelerde daha ya­rarlıdır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.