Limitsiz internete son!

Dünyanın her yanında birçok internet kullanıcısının birçoğu aldığı internet hizmetinin neredeyse tamamını limitsiz olarak kullanmaktadır. Ancak son dönemlerde bazı araştırmalara göre Dünya çapında sunulan limitsiz internet doğrultusunda uzmanlar, küresel gelişmelerin de yaşanmaya başladığını bildirdi.

Şuanda büyük birçok internet servis sağlayıcılarına yönelik olarak bazı araştırmalar yapılmakta ve incelemeler gerçekleştirilmektedir. Reklamlarda görülen “limitsiz internet hizmeti” paketleri adı altında satılan paketler, İngiltere’de bir internet servis sağlayıcısında aslında gizli 10GB kota olduğu belirtildi. Bu şekilde yapılan araştırmalar doğrultusunda limitsiz internet gibi paketleri sunarak yanıltıcı reklamlar yerine, bundan böyle daha doğru paketler kullanıcılara sunulacaktır.

limitsiz internete son
limitsiz internete son

Türkiye’de de “XY Mbit’e kadar” şeklinde belirlenmiş olan paketlerin tekrar düzenlenerek belirli bir limit olarak belirtilmesi bekleniyor. Araştırmalar ve cezai durumlar değiştirilme yapılmadığı doğrultusunda gerçekleşebilecek bir husustur. Bu nedenle birçok internet servis sağlayıcısı şu son günlerde paketlerinde değişikliğe gidilmeyi bekliyor.

Böylelikle birçok internet kullanıcısı, bundan böyle hangi paketten yararlandığını tam anlamıyla bilecektir. Bu da internet kullanıcısını daha güvenli bir şekilde interneti kullanarak internet servis sağlayıcıları tarafından hangi paketten yararlandığını da tam anlamıyla öğrenebilecektir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.