MacBook Pro’nun Yeni Teknolojisi

Apple firması geçtiğimiz günlerde yeni MacBook Pro’yu tanıttı. Bu cihazın göze çarpan en önemli özelliği ise retina odaklı ekrana sahip olması. 13.3 inç inceliğe sahip olan ürününün öncekilere göre %20 daha ince olması taşınabilir cihazlarda yeni bir faktörün ortaya çıkmasına sebep oldu.

cihaz 128 ile 768 GB kapasitesinde disklere sahip olmasının yanı sıra 8 GB RAM ve i5 veya i7 işlemcilerle performansını en üst düzeyde tutuyor. Yeni MacBook’larda USB 3.0 teknolojisinin ve HDMI çıkışlarının yer alması da dikkati çeken diğer noktalar olarak görülüyor.

macbook pro new
macbook pro new

Retina ekranlar ile standart HD televizyonlardan daha fazla görüntü kalitesi sunan ürün sayesinde 2560 x 1600 oranında yüksek bir çözünürlüğe ulaşmak da mümkün oluyor. Bu bilgilerin bir diğer ifadesi de 1080p formatının iki katına sahip olan MacBook Pro’nun bir önceki sürüme göre %29 oranında daha fazla kontrasta sahip olmasıdır.

Açıklanan diğer rakamlardan biri de ürünün pil ömrünün 7 saate kadar uzun bir periyotta kullanım sunması. Ayrıca aydınlatmalı klavye de kullanıcıların pratiklik ihtiyaçlarını karşılayacağa benziyor.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.