Mark Zuckerberg’e Mesaj Göndermenin Bedeli 100 Dolar

İşlerin son zamanlarda kesat olduğu Facebook gelir elde etmek için farklı yöntemleri denemekten kaçınmıyor. Muhtemelen ileride Facebook’un kullanıcılarına sunacağı ücretli mesaj servisi şimdiden Mark Zuckerberg’in Facebook hesabından denenmeye başlanmış durumda.

Dünyada popüler teknoloji bloğu olan Mashable, Mark Zuckerberg’in takipçisi veya arkadaşı olmayan hesaplardan mesaj göndermeyi deneyince mesaj gönderme ücreti olarak 100 dolar istendiğini farketti. Fakat bu 100 dolar zorunlu bir 100 dolar değil. Eğer 100 dolar verirseniz mesaj direkt olarak Mark’ın mesaj kutusuna gidecek vermezsenizde spam mesajlar gibi diğer mesajlar kısmına düşecek mesajlar.

Aslında bu 100 dolar olayı şu an için test aşamasında olan 1 dolar ücreti ödememiz gereken aksi takdirde arkadaş olmadığımız kişilere gönderdiğimiz mesajların diğer mesajlar bölümüne düşeceği yani spam mesajların bölümüne düşecek. Yani Mark Zuckerberg’in profilinden doğru bir test yapıyorlar.

Bu durum bir çok kullanıcı tarafından olumlu karşılansada bir o kadar diğer kullanıcı içinde olumsuz bir şekilde ve ciddi bir şekilde kınanmakta. Facebook para kazanmak için hemen hemen her yola başvurmaktan vazgeçmiyor ve bu uygulamaya geçildikten sonra mesaj göndermek için ücret ödemeye zorlanan Facebook kullanıcılarının bir çoğu Facebook kullanmayı bırakacak gibi görünüyor. Yani anlaşılacağı üzere Facebook para kazanıp kâr elde yapayım derken zarar edecek. İleride neler olacağını zaman gösterecek, nasıl karşılanır bu olay ve ileride neler yapılabilir hep birlikte göreceğiz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.