Microsoft, Dell’e Ara Finansman Desteği Sağlayacak

Son zamanlarda işlerin pek iyi gitmediği Dell, Microsoft ile ara finansman desteği almak için görüşmelere başladı. CNBC’de yayınlanan bir habere göre Dell, kendisini toparlamak için Microsoft’un bünyesine katılabilir. Microsoft ise 1 ile 3 milyar dolar arasındaki parayı Dell’e yatırım yaparak değerlendirebilir.

İşlerin kötü gittiği Dell son zamanlarda halka kapanmayı bile gündeme getirmişti. Tabi böyle bir durum meydana gelince aslında Microsoft fırsattan istifade ederek Dell ile ortaklığı söz konusu olabilir, bir sakıncası yok. Ara finansman desteği ile derin bir nefes alacak gibi görünsede Dell’de işler dışarıdan göründüğü gibi değil. Dell aldığı bu parayla hisse senetlerini rehin alarak Microsoft’a vermiş olacak yani Microsoft, Dell’den büyük bir oranda yararlanacak. Durum böyle olunca Dell, Microsoft’tan aldığı parayı geri ödemezse sözleşme gereği Microsoft isterse Dell’e ortak olabilecek.

Diğer yandan da Microsoft’un Dell’e ara finansman sağlayacağı ile ilgili haberlerde Dell’in hisselerinin değer kazanmasına sebep oldu. Bir yandan Dell bu haberlerden bile kar sağladı. Dell’in 13.1 dolar olan hisse değeri bu haberden sonra yüzde 2 değer kazanmış durumda.

İlerlediğimiz günlere Dell’in tam anlamıyla Microsoft’a dahil olup olmayacağını hep birlikte göreceğiz. Yani ileriki günlerde haberlerin ne denli doğru olacağına şahit olacağız.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.