mide kelepçesi operasyonu

Zaman zaman medyada çok fazla duyduğumuz, bazı ünlülerin bile tercih ettiği mide kelepçesi kilo sınırına dayanmış ya da o sınırı çoktan geçmiş insanların hayatında bazen bir mucize yaratabiliyor. Ameliyata dayalı bu yöntem sayesinde mideye takılan ufak parça ile midenin sınırı daraltılır. Böylece daha az yemek isteyen kişi kilo vermeye başlar. Sadece ameliyat ile olan bu sistem de tabii ki diğer yöntemler gibi olumsuzluklar da taşıyabilir.

Hangi yöntemde yok ki? Ancak başarılı sonuçlar da gerçekleştiren bu yöntemi eğer düşünüyorsanız mutlaka uzmanınızla görüşmenizi tavsiye ederiz. Sonuç olarak bir operasyon gerektiren bu sistem sayesinde belki de kilolarınıza veda edebilirsiniz.

Ayrıca bu konuda hep karıştırılan ya da yanlış olarak bilinen bir noktayı da belirtelim; mide kelepçesi taktırmak isterseniz ameliyat sırasında kesinlikle karnınız kesilmez, açılmaz… Ameliyatlar da bir açık bir de kapalı yöntem var biliyorsunuz.

İşte mide kelepçesi operasyonunda kesinlikle sadece kapalı yöntem kullanılır. Bu da kişinin daha kolay ayağa kalkmasını ve toparlanmasını sağlar. Riski de daha indiren bu yöntemle belki de bu sefer başaracaksınız.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.