Müzik dinleyerek sosyalleşiyor muyuz?

Yüzyıllar boyunca müzik hayatın vazgeçilmez parçası olmuştur. Ritmin olduğu her yerde bir şekilde müzik de aslında kendisine yer edinebilmektedir. Ve bizler müzikler ile yüzyıllar boyunca ağladık, yine yüzyıllar boyunca müzik ile gülümsedik. Duygularımızı da hakeza yine aynı şekilde müzik aracılığı ile iletebildik.

Peki ama internette müzik dinleyerek sosyalleşiyor muyuz ya da sosyalleşebiliyor muyuz? Çeşitli videolar halinde paylaştığımız müzikler bizim ne gibi yönlerimizi yansıtıyor. müzik dinlemek bizim için ne kadar önemli ve dinlemekten de öte zevklerimizi yansıtan bu müzikleri paylaşıyor muyuz?

müzik dinleme
müzik dinleme

İşin bu kısmı biraz psikolojik yaklaşımlar gerektiriyor olsa da internet üzerinde, yasal sınırlar çerçevesinde dinlediğimiz ve paylaştığımız müzikler aslında bizim ruh halimizi yansıtmakta ve bir nevi kişiliğimizi karşımızdaki insanlara lanse etmektedir.

Aynı okulda okumakta olan öğrencilerin facebook üzerinden rahatça konuşabiliyor olmasına karşılık, okulda pek muhabbetleri olmaması da bunun bir göstergesi aslında. Sosyal medyada yer almak için beğenilerinizi paylaşmaktan çekinmeyeceksiniz, dinlediğiniz ve paylaştığınız şarkılar da aynı bu şekildedir.

Eğer komik bir yapıya sahip olduğunuzu düşünüyorsanız, mizahi bir yapınız varsa; sizi yansıtacak çeşitli komik videolar bulabilir ve bunları profilinizde paylaşabilirsiniz. Bu arkadaşlarınızın sizin varlığınızdan daha çok haberdar olmalarını sağlayacaktır.

Sosyal medyada yer almak için, daha çok sosyallik için paylaşın…

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.