Nasıl blog yazarı olabilirim?

WordPress alt yapısının kullanıma açılması ile birlikte blog fikri internet üzerinde çok hızlı bir şekilde yayılmaya başladı ve yüz binlerce kişi artık günlük defter tutmak yerine; kendisine özel bir sanal duvarın olmasını tercih etti. Bir anlamda duvarımıza istediğimiz gibi grafiti yapabiliyor, istediğimiz gibi günlüğümüze karalabiliyorduk; bu düşünce gerçekten çekiciydi. İnternet kullanmasını bilmeyen birçok kişinin bile kolayca alışabileceği bir sistemi kullanmak da herkesi teşvik etmişti.

Yazı serüvenimiz bir süre sonra ilginç bir hal almaya başladı; çünkü sanal dünyada popüler olmak bizim de hoşumuza gitmişti ve birçok kişinin bizim de yazılarımızı takip etmesini istiyorduk. Evet, gerçek bir blog yazarı olmak istiyoruz. Peki ama nasıl blog yazarı olabiliriz? Bu konu hakkında size bazı önerilerde bulunmak istiyoruz.

blog yazarı
blog yazarı

Blog Ailesine Dahil Olsun

Özellikle blogspot siteleri arasında, blogcuların bir aile gibi hareket ettiğini; birbirlerine ait siteleri günlük olarak ziyaret edip yeni neler var diye baktıklarını rahatlıkla söyleyebiliriz. Öyle ki gündelik yaşamlarını, reel dünyadaki arkadaşlarından daha iyi tanır hale geliyorlar. Bizim önerimiz, bu blogcuları araştırarak, onlarla iletişim kurmaya çalışmanız olacaktır.

Beğendiğiniz bloglara yorum yapmaktan çekinmeyin

Bir webmaster gibi düşünmeye kalkmayın, yorumlarınızı sadece karşı tarafın yazılarını beğendiğiniz için ve varlığınızdan haberdar etmek için yapın. Korkmayın, karşınızdaki kişiler de sizler gibi bir insan. Öyleyse kendi sitesine yorum atan kişiyi merak edip, gidip bakmak isteyecektir. Eğer kendi yazılarınıza da güveniyorsanız, evet şimdi yeni bir kemik okur kazandınız diyebiliriz.

Yazılarınızda güncel konulara değinin

Yazılarınızda daha çok kişinin ilgisini çekebilecek, güncel konulara değinmeye çalışın. Bu yazılarınızın arama motorlarında daha üst sıralarda çıkmasına ve sitenizi daha çok kişinin ziyaret etmesine yardımcı olacaktır. Güncel konular için gelen ziyaretçilerinizi de sitenizi görsel bir şekilde iyi tasarlayarak, diğer konularınıza da yönlendirebilirsiniz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.