Nokia Lumia 620 Türkiye’de Satışta !

Kısa bir süre önce Nokia Lumia 620’nin teknik özellikleri ve Rusya için satış fiyatı belli olmuştu. Şimdi ise ülkemize Turkcell ile getirilen Lumia 620 modelinin fiyatı belirlendi. 1 Şubat tarihinden itibaren tarifeye ek olarak satışta olması planlanan Lumia 620’nin peşin fiyatına satışı ise 749 TL olarak açıklanmış durumda. Rusya ve Avrupa için tahmini olarak 700 TL gibi bir rakam tahmin ediliyordu. Görüldüğü gibi önemsenmeyecek düzeyde bir fiyat ile karşımıza çıkan Lumia 620,  giriş seviyesi Windows Phone 8 akıllı telefonlar arasında güçlü bir aday olarakta görülebilir.

1 GHz hzıda çalışan ve çift çekirdekli Qualcomm Snapdragon işlemci, Adreno 305 grafik birimi, 512 MB sistem belleği, 3.8 inç ve 480 x 800 çözünürlüklü ekrana sahipken, arkada 5 megapiksel, önce VGA kamera, 720p video çekim kalitesi gibi özellikleri ile dikkatleri üzerine toplayan Lumia 620, Nokia’nın ve Microsoft’un en önemli cihazlarından bir tanesi olarak görülüyor.

Diğer yandanda HTC Windows Phone 8S ile rekabet halinde olan cihaz alıcıların ilgisini bekliyor. Android ve iOS piyasasına birde Windows Phone 8 ekleniyor. Bakalım bu durum akıllı cihaz piyasasını nasıl etkileyecek, ileride göreceğiz…

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.