Nokia N8 Ürün inceleme

NOKIA N8

Nokia cep telefonu dünyasına yeniden iddialı bir model çıkarmaya hazırlanıyor. N97’nin varisi olarak görülen N8 modeli yılsonuna doğru Türkiye’de satışa sunulacak.

Nokia N8 modelinde açık kaynak kodlu Symbian 3 işletim sistemini kullanacak. Dokunmatik ekranlar için tasarlanan bu işletim sistemi ile N8’den üstün performans almak mümkün.

N8’i muhteşem kılan özelliklerden olan kameraya baktığımızda, karşımıza 12 megapiksellik harika bir kamera çıkıyor. Carl Zeiss lensin kullanıldığı kamera, kullanıcılarına xenon flash da sunuyor. Fotoğraf çekmenin yanında 720p’lik HD video çekme özelliği de doyurucu nitelikte.

N8 standart olarak 16 GB’lık hafıza ile sunulmakta. Kullanıcılar dilerse bunu 32 GB’a kadar yükseltebiliyor.

Bağlantı özelliklerine baktığımızda, hızlı internet için olması gereken her şey N8‘de var. 10.2 Mbps’lik 3G desteği, Bluetooth 3.0 ve Micro USB veri bağlantıları, N8’i benzersiz yapan özelliklerden bazıları.

N8’in enerji kullanımı da gayet uygun seviyelerde. Dolu şarj ile 50 saate kadar müzik dinlenebiliyor.

N8, 5800 XM’in başarısını yakalayabilir mi bilinmez ama şimdiden piyasalarda çıkışının merakla beklendiği de bir gerçek. N8’e sahip olmak isteyenleri vergi harici 750 TL gibi bir rakam bekliyor.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.