Nokia,çift hatlı modellerini piyasa sürecek

NOKIA’DAN ÇİFT HATLI MODELLER GELİYOR

Mobil cihaz pazarında ayrı bir rekabet konusu da çift hatlı telefon piyasasıdır. Birçok marka, bu tüpte telefonlar üreterek müşterilerinin birden fazla telefon taşımasını önledi bugüne kadar. Ancak pazarın bir devi vardı ki, o çift hat konusunda devamlı çekimser ve soğuk kalıyordu. Bahsettiğimiz dev elbette Nokia. Nokia’da artık çift hatlı telefon pazarına rekabet için geliyor. Hem de 2 adet yeni modeliyle.

Nokia’nın bu haberi kullanıcılarını sevindirse de, Nokia’nın ileri düzey telefonlarını kullananlar için hayal kırıklığı yaratacağı kesin. Nitekim Nokia çift hatlı olarak giriş seviyesinde 2 telefon düşünmüş durumda. Bu telefonlar için C kodunu kullanan Nokia’nın yeni modelleri C1-00 ve C2-00.

Nokia C1 tahmini olarak 2011 sonbaharında piyasaya sürülecek. C1’in özelliklerine bakarsak 3.5 mm kulaklık girişiyle birlikte FM radyo ve el feneri bulunmakta. Batarya bekleme süresi ise muazzam seviyede. C1’in pil ömrü yaklaşık 1.5 ay dayanabiliyor. Çift hatlı olmasına rağmen aynı anda maalesef tek hat kullanılabiliyor. Diğer rakipleriyle karşılaştırılınca, bu özelliğin olmaması C1 için bir handikap diyebiliriz.

C2 modeline baktığımızda daha fazla özellik görmekteyiz. Sınırlı 3G özelliği, bluetooth, VGA kameranın yanında 32 GB’a kadar MicroSD desteği sağlanmakta. C1 modelinin aksine C2’de çift hat aktif olarak kullanılabilmekte. C1 ve C2 kod adlı telefonların 30-45 dolar arası satılacağı tahmin edilmekte.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.