Nokia’dan yeni atak

Microsoft işletim sistemi Windows phone kullanan Nokia, yeni Windows phonelu telefonlarını tanıttı. Lumia 920 ve Lumia 820 şirketin ceosu tarafından tanıtıldı. Her iki cihaz da işlemci, ekran kalitesi ve kamera özellikleriyle dikkat çekiyor.

İki telefondanda daha çok dikkat çeken ise yine bir Nokia ürünü olan.Kablosuz şarj ünitesi oldu.Kablosuz şarj ünitesi bu Nokia telefonlarla resmen satışa çıkmış oldu.Nokia’nın new yorkta tanıttığı yeni telefonların dikkat çekici birkaç özelliğini belirteceğiz.

Nokia'dan yeni atak
Nokia’dan yeni atak

Nokia Lumia 920′deki teknik özelliklerin başında 1.5 GHz çift çekirdekli işlemci, 8 Megapiksellik kamera, 4.5 inçlik dokunmatik ekran, Full HD video kayıt özelliği bulunuyor. Öte yandan Lumia 920 NFC teknolojisine sahip.

Nokia Lumia 820 ise 920′nin küçük kardeşi .Nokia Lumia 920 4.5 inçlik ekrana sahipken, Lumia 820 4.3 inçlik ekran boyutuna sahip. Bunun dışında cihazda 1.5 GHz çift çekirdekli işlemci, 8 Megapiksellik kamera Full HD video kayıt gibi özellikler mevcut. Öte yandan Micro SD hafıza kartı yerleştirebilecek bir alan bulunuyor. Yeni Lumia serisi 2012 yılı içinde Türkiyede satışa çıkacak.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.