Opera’dan WebKit Tabanlı Yeni Tarayıcı Ice

Tarayıcı dünyasının alternatif seçeneklerinden olan Opera, hem masaüstü hemde mobil platformlar için hizmet sunan oldukça kaliteli bir yazılım olduğunu söylemek mümkün. Kendine has özellikle ile kemikleşmiş kullanıcı kitlesi ile her geçen gün daha fazla gelişen Opera, mobil platforumlar içinde farklı bir tarayıcı hazırlama işine girdi.

Opera’nın üst düzey yetkililerinden birinin yaptığı açıklamaya göre Opera’nın masaüstü platformları için yeteri kadar iyi ancak mobil platformlarda Chrome ve Safari’ye rekabet edemeyecek seviyede olduğunu da dile getirdi.

Bunun sebebine gelirsek Safari ve Chrome’un WebKit tabanlı olması, Opera Mini’nin farklı bir altyapıya sahip olması olarak belirtiliyor. Hazırlanan yeni ice isimli mobil tarayıcının ise tüm mobil tarayıcılar ile rekabet edecek düzeyde olması en önemli özelliklerinden birisi. İce’ın videolarında bile hızlı olduğu fark ediliyor. 2013’ün ilk çeyreği sonuna kadar App Store ve Google Play Store’da yer alacağı da bildirildi. Bu yeni tarayıcı ile Opera çıkış yapmak isteniyor yani mobil pazara girmeye çalışıyor .Bakalım ne kadar başarılı olacaklar hep birlikte izleyeceğiz. Opera Mini ile isteneni alamadıkları gözüküyor. Bu sebeple İce’ı çıkarttıkları da apaçık belli oluyor.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.