Organik saç boyalarının özellikleri

Organik boya, içerisinde amonyak maddesi bulunmayan tamamen saçlarınıza yararlı şekilde boya olup saçlarınızı beslemekte ve saçlarınıza gerekli canlılığı kazandırmaktadır. Organik boyalarda herhangi bir şekilde saçların renginde açılma durumu söz konusu değildir. Yani organik boyalarla koyu renkli saçlarınızı açık renge çeviremezsiniz.

Günümüzde organik boya kullanan birçok bay ve bayan bulunmaktadır. Ancak organik boya, devamlı kullanım sonrasında deri de kepeklenme ya da deride yara oluşturma gibi problemlere sebebiyet verebilir. Bu gibi ihtimalleri olmasından dolayı öncelikle cildinizin bu organik boyaya karşı sorun çıkarıp çıkarmayacağını da test etmelisiniz.

organik saç boyalarının özellikleri
organik saç boyalarının özellikleri

Sizler de bir organik boya almak istiyorsanız, bunun için öncelikle Kontrol edilmiş doğal kozmetik sertifikasına boyanın sahip olup olmadığını kontrol ederek satın alın. Eğer alacağınız organik boyada bu sertifika bulunmuyorsa, organik boya olmadığını bilmenizi isteriz.

Beyaz renkli olan saçlarınızı kapatmak istiyor, rengini kapatmayla ilgili çabalarınız varsa bunu asla organik boyayla denemeyin. Çünkü bu konuda yapacağınız birçok emeğiniz kısa bir süre sonra boyanın akmasıyla beyazlıkların ortaya çıkmasıyla son bulacaktır. Organik boya içerisinde aynı zamanda amonyak, hidrojen peroksit, rezorsinol gibi maddeler de bulunmamaktadır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.