Oto Kiralarken Dikkat Etmelisiniz

Oto kiralamak günümüzde sıkça kullanılan bir ihtiyaçtır. Kısa süreli ve uzun dönem olmak üzere iki çeşittir. Kısa süreli oto kiralama, bir, iki veya üç gün gibi kısa süreliğine oto kiralama şeklidir. Genel olarak havaalanları için veya turistik amaçlı kiralanmaktadır.

Uzun süreli kiralama şekli ise firmalar tarafından tercih edilir. Araba kiralama satın almaya göre daha avantajlı olabildiğinden dolayı firmalar oto satın almak yerine oto kiralamayı tercih ederler. oto kiralama sektöründe firmalar, rezervasyon sistemi uygular ve bu yöntem sayesinde dünyadaki bir çok havalimanına ve dünyanın bir çok yerine yayılmayı başarabilmişlerdir.

oto kiralama

araç kiralama ankara sektöründe ilk olarak bilinen ofis 1946 senesinde detroit havalimanında kurulmuştur. Kurucusu Warren Avistir. Bir süre sonra Avis olarak franchise yöntemi ile tüm dünyada yer almaya başlamıştır. Büyük şirketlerin de girişimleriyle oto kiralama sektörü büyük gelişme gösterip tüm dünyada önemli bir ticaret haline gelmiştir.

Oto kiralamanın bazı avantajları şunlardır ;

KDV kiraya dahildir, bu da indirim konusu olabilmektedir. Kiralama ücreti olarak ödenen tüm tutar, gider şeklinde yazılabilmektedir. Kira ödemesi yapılırken kesinlikle stopaj söz konusu değildir.

Oto kiralama şirketinin avantajları ise şunlardır ;

Araç aldığı zaman ödenen KDV indirim konusu olabilmektedir. Motorlu taşıtlar için oaln vergi, gider şeklinde yazılabilir. Yılın herhangi bir gününde aldığı arabayı, tam 1 sene geçmiş gibi amortisman ayırabilir.

Araç Kiralama Hizmeti Sunan Yerler

1 Trackback / Pingback

  1. Araba Kiralama Firmalarından Yardım Alın | Komunite Blog

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.