Otobüs duraklarını kimler yapıyor?

Şüphesiz bir çok insanın yaşadığı büyük sorunlardan biri de ulaşımdır. İş, gezi, okul, gidilecek yer farketmeksizin çoğu zaman küçümsenemeyecek miktarda yol katedilir.

Bir çok kişinin özel aracı vardır ve hepsinin aynı anda trafiğe çıktığı düşünülecek olursa ciddi bir trafik yoğunluğu yaşanır ve ciddi sorunlar ortaya çıkabilir. Bunu engellemek amacıyla belediyeler toplu taşıma hizmeti vermektedir. Toplu taşıma araçlarından birisi de otobüslerdir.

otobüs durakları

Otobüslere ait istasyonlar vardır. Bunlara otobüs durağı denir. Otobüsler güzergahları üzerinde bulunan Otobüs duraklarında durur, yolcu indirme ve bindirme yaparak güzergahına devam eder. Büyük şehirlerde bir çok noktada otobüs durağı mevcuttur. Otobüs durakları şehrin yapısıyla uyumlu olmalıdır, renk ve görünüş bakımından insanların göz zevkini bozmamalıdır.

Bunun yanında Otobüs durakları, otobüs bekleyen kişilerin kötü havalarda yağmurdan, rüzgardan veya benzer olumsuz yağış tiplerinden en az seviyede etkileneceği şekilde yapılmalıdır. Üstü kapalı, sağı ve solu rüzgar veya herhangi bir yağış tipini geçirmeyecek şekilde olmalıdır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.