Özgün içeriğin önemi ve SEO

Tüm sitelerin en büyük hazinelerinden biri olan Google’da ziyaretçi kazanabilmeniz için en önemli noktalardan birisi de “Özgür içerik” bu konuyu bu yazımızda ele alacağız..

İnternet ortamındaki içerikler bizlerin olmazsa olmazıdır. Bu yazımızda Google’ın yeni algoritması ile birlikte sitelerin en büyük hazinelerinden birisi olan “Özgün içerik” konusunu ele alacağız. Öncelikle Google’ın yeni algoritması ile başlayalım. Google’ın yeni algoritması şöyle ;

özgün içerik
özgün içerik

Kopya siteleri alta çekerek hit kaybı yaşatmak ve özgün içerikli siteleri de üst sıralara çekerek daha iyi bir sonuç elde etmek.. Yani bizler için en önemli konu özgün içeriktir. Google, bu hamlesi ile özgün içerikli sitelere muhteşem bir kolaylık sağlıyor.

Kaliteli içerik = Hit

Özgür içerik giren sitelerin ne kadar takipçisi olduğunu hepimiz çok iyi bilmekteyiz. Bildiğiniz üzere ziyaretçilerinizin sürekli sitenizi takip etmelerinin başlıca sebebi özgür içerik girmenizdir. Kopya içerikler her zaman Google’ın gözünden düşmüştür. Google’ın yeni algoritmasından bahsetmiştik. Google özgün içerikleri öne çıkartırken seo’nuza da katkı yapacak ve bu sayede Google’da üst sıralara çıkmak daha kolay bir hal alacak.

Google bundan sonra daha dikkatli olacak ve sürekli kopya olan siteleri çöp site olarak görmeye devam edecek. Bir yandanda kopya içerikli siteleri tarihe gömecek. Her gün milyonlarca kişiyi sitelere yönlendiren Google ile aranızı iyi tutmalısınız. Elbet sizde sitenizin “Sandbox” olarak nitelendirilen filtreleme sistemine düşmek istemezsiniz.

Kaliteli ve sürekli takipçisi bulunan site oluşturmak isteyenler için en önemli nokta özgün içeriktir. Bu noktayı aklınızdan hiç çıkarmamalısınız.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.