Özgün İçeriğin Seo’ya Katkısı

Dünyanın en çok kullandığı arama motoru şüphesiz Google oluyor. İnternet artık herkes için vazgeçilmez bir kaynak ve hemen her unsur hakkında bilgi almak için internet tercih ediliyor. Firmalar da internet siteleri ile sanal yarışın içerisine girdi. Google aramalarında ilk sırada çıkmayı başaran bir firma en iyi reklamı da yapmış anlamına geliyor.

 

özgün içerik
özgün içerik

İnternet en büyük pazar ve bu Pazar içerisinde kendini göstermenin yolu tabi ki özgün içerikten geçiyor. Web sitelere girilen alıntı içerikler Google aramalarında daha alt sıralarda çıkmanıza neden olur. Aynı içeriğin yer aldığı birçok başka site vardır ve bu durumda Google sizin siteniz için iyi bir puan vermeyecektir.

Google sıralamasında ilk sıralarda yer almak istiyorsanız web sitenize düzenli olarak özgün içeriğin girildiğinden emin olmalısınız. Düzenli girilen özgün içerik sayesinde Google sizi çöp siteler olarak isimlendirdiği kopya içeriğin olduğu sitelerden tamamen ayıracaktır.

Hem reklamınızı hem de kazancınızı arttırmak istiyorsanız internet en iyi araçtır. Dikkat etmeniz gereken tek şey güçlü ve özgün bir içeriğe sahip olmak.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.