Pilates nedir?

Pilates 1990lı yılların başında geliştirilmeye başlanmış egzersiz türleridir. Vücudun esneklik kazanmasına, güçlenmesine yardımcı olur. Vücuda değişik bazı hareketler yaptırarak bazı kasları uyarır. Bir hareketin birçok defa uygulanmasındansa zor olan bazı değişik birçok hareketi az sayıda uygulayarak yapılır pilates.

pilates
pilates

Günümüzde bir çok kadının yaptığı pilates sağlık açısından inanılmaz derecede faydalıdır. Yapılan hareketler biraz zordur ancak bu hareketler sayesinde yüklü miktarda kalori yakılmaktadır. Böylece günümüzün en büyük sorunlarından olan kilo verme derdine de pilates sayesinde bir çözüm daha bulmuş oluyoruz. Pilatesin faydaları saymakla bitmez.

Hem fazla kilolarınızdan kurtulmanıza yardımcı olurken hem de sağlı bir şekilde yaşamanıza yardımcı olur. Çünkü pilates yaparken nefes kontrolü çok önemlidir. Nefesi belli bir dengede tutma zorunluluğu vardır. Nefes dengesi de sağlıklı yaşamın temel şartlarından biridir.

Pilates aynı zamanda estetik bir dış görünüm kazandırmakta vücudu güzel bir forma sokmaktadır. pilates vücudun özgürce hareket etmesini sağladığı için kişinin dış görünümünün kısa zamanda daha estetik bir hal almasını sağlar. Pilates sayesinde kalça, bel, bacak çalışarak hem fazla yağlanmalardan kurtulup hemde estetik bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.