Profesyonel Sunucu Barındırma Hizmeti İçin Dora Telekom’u Seçin

Sunucu, hosting ya da barındırma işlemini internet üzerinden sağlayan sistemdir.  Barındırma, internette yer almak isteyen web sitelerine gerekli alanın sağlanmasıdır. Sunucu barındırma hizmeti de en basit anlatımıyla web sitelerine hosting alanı hazırlanmasıdır.

Barındırma işlemi ile web sitenizde yer almasını istediğiniz sayfaların, resimlerin, dokümanların ve diğer unsurların internet kullanıcılarına ulaşmasını sağlamadır. Bunun için bu bilgi ve belgelerin internet kullanıcıları tarafından erişilebilecek bir bilgisayarda tutulması gerekir.

sunucu barındırma
sunucu barındırma

Tüm bu bilgilerin tutulduğu ana bilgisayar sunucu olarak adlandırılır. Bu bilgisayarda web sitesi sahipleri için bir bölüm ayrılması ve internet kullanıcılarının ayrılan bu bölüme erişmesini sağlama işlemi de sunucu barındırma olarak adlandırılır.

Dora Telekom Sunucu Barındırma Hizmeti

Barındırma hizmeti sunucu ve network donanımlarının teknolojinin en son hali donatılmış veri merkezlerinde barındırılarak internet kullanıcısına kesintisiz erişim imkanı sağlanmasıdır. Bunun için barındırma hizmeti veren hosting firmalarının yüksek kapasiteli network donanımlarına sahip olması gerekir. Yedekli enerji alt yapısı da internet erişiminin kesintisiz olmasında önemli bir unsurdur. Yedekli iklimlendirme yani ısı – nem ve fiziksel güvenlik de hosting için gereklidir. Dora Telekom web sitesi sahipleri için profesyonel barındırma hizmeti veriyor. Gerekli unsurları sağlayan alt yapısı ile 7/24 destek sağlayan firmanın Barindirma adresinden konu ile ilgili tüm detayları öğrenebilirsiniz. Unutmayın internette var olmak için profesyonelleri tercih etmelisiniz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.