Protez Tırnak Güzelliği

Günümüzde bayanların en çok önem verdiği konulardan biridir güzellik. Bayanlar için hassas, güzel, narin ellere sahip olmak güzelliğin ilk şartlarındandır.

Ellerin güzel gözükmesi tırnaklara da bağlıdır. protez tırnak, tırnakları istedikleri gibi olmayan bayanların başvurduğu bir yöntemdir. ilk olarak 1950 yıllarında uygulanmaya başlanmıştır.

Araştırmalar sonucu amerikadaki her iki bayandan birinin, Avrupada ise her dört bayandan üçünün protez tırnak uygulaması yaptırdığı belirlenmiştir. Son yıllarda estetik açıdan tercih edilen uygulamarın başında protez tırnak uygulaması gelmektedir.

protez tırnak

Akrilik sistem ve Jel sistem olmak üzere iki çeşidi vardır.

Akrilik sistem, tırnak ucuna istenilen ölçülerde yerleştirilen plastik tırnakların üzerine akrilik malzeme sürülerek yapılır. Törpülenir ve düzeltilir. Son aşama olarak oje sürülür. Bu uygulama yaklaşık iki saat kadar sürer. 3 ile 4 hafta kullanımdan sonra tırnağınızın uzaması dolayısıyla dip dolgusu denilen uygulamaya ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu uygulama 60 ile 90 dakika arası süren bir bakım çalışmasıdır. İsteğiniz doğrultusunda ayak tırnaklarınıza da uygulatabilirsiniz.

Jel sistem ise akrilik sisteme göre daha fazla tercih edilir. Akrilik sistemde olduğu gibi tırnak ucuna istenilen ölçülerde plastik tırnaklar yerleştirilir. Daha sonra bu plastik tırnaklar üzerine 2-3 kat jel madde sürülür. Tırnaklarınız ultraviyole adı verilen ışık altında kurutulur ve akrilik sistemde olduğu gibi törpülenip düzeltilerek son şeklini alır. Son şekil verildikten sonra oje sürülür ve işlem tamamlanır. Yaklaşık 2 saatinizi alan bu uygulamada 1 ay boyunca bakıma ihtiyaç duymazsınız. 1 aydan sonra tırnaklarınız uzar ve dip dolgusu işlemine ihtiyaç duyarsınız. Dip dolgusu 60 ile 90 dakika arası sürer.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.