Psişik Yetenek Nedir?

telekinezi
telekinezi

 Psişik yetenek, bir diğer adı ile paranormal yetenek, algılayıcı ve yansıtıcı yeteneklere verilen addır. Bu yeteneğe sahip kişi, küçük yaşlardan itibaren bunun belirtilerini yaşıyor olabilir. Bazı durumlarda travmatik olaylar sonrasında çıkabilen yetenek belirtileri, bazıları için saklı kalabilir ve kişi farkında olmadan yaşamaya devam eder.

Psişik Algı; Medyumluk

Psişik yetenekler kişilerin sezgi, hassasiyet ve daha bir çok etkene göre belirlenir. Bunlar arasında en çok bilineni geleceğe yönelik tahminde bulunma yani medyumluk olarak tanımlanan özel yetenektir. Bu yeteneğe sahip kişiler, olayları ve gelişmeleri tahmin ederek, kişinin hayatındaki önemli durumlar ve bunların sonuçları hakkında bilgi verebilme olanağına sahiptirler.

medyum
medyum

Fiziksel Medyumluk; Telekinezi

Bir diğer psişik yetenek olan Telekinezi, fiziksel medyumluk olarak tanımlanabilir. Nesneleri, el veya herhangi bir araç kullanmadan, zihin gücü ile hareket ettirilebilmek olarak adlandırılır. Bu konuda bilim adamları tarafından yapılan araştırmalar bulunuyor.

telekinezi
telekinezi

Dünyada bu yeteneğe sahip olduğunu söyleyen bir çok insan olmasına karşın, varlığı hala gizem içinde olan bir özel güç olduğu kabul görülüyor. Bir çok bilim kurgu kitabına konu olan yeteneğin, psişik güçlerin uyandırılması ile ortaya çıkacağı düşüncesi yaygındır.

Tartışılan Psişik Güç Konusu

Psişik yeteneklere inanan insan sayı inanılmaz bir boyuttadır. İnsanlar bu yeteneğe sahip olduklarına inanmasa dahi bu yeteneğe sahip olduğunu söyleyen insanlara inanma eğilimindedirler. Dünyada bu yeteneğe sahip olduğunu söyleyerek insanların inançlarını sömüren insanların olduğu bilinir. Bununla birlikte söylediği ya da hissettiği şeylerin gerçekleştiğine şahit olunan insanlarda vardır. Psişik güç konusu dünyada hala tartışması süren, bazılarına göre kabul görmüş bazıları için ise mantık dışı olduğundan inanılması mümkün olmayan bir sav olarak görülmeye devam ediyor.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.