Reaktif Cezayı Önlemede Kompanzasyonun Önemi

Enerji kaynaklarının hızla tükenmesi, çevresel felaketler, sivil toplum örgütlerinin çalışmaları ve tüketicilerin daha bilinçli hale gelmesi gibi sebeplerle beraber tüm dünyada enerji tasarrufuna daha da çok dikkat edilen dönemlerde yaşıyoruz. Enerji tasarrufu kişisel anlamda olduğu kadar işletme ve şirketler için de büyük önem taşıyor. Tasarrufa yönelmede, elektrik tüketiminde tasarrufu sağlamanın en etkili yöntemlerinden birisi de kompanzasyondur.

kompanzasyon
kompanzasyon

Kompanzasyondan yoksun elektrik tesisatları şebekeden elektrik çekerken kullanılacak elektriğin yanı sıra enerjiye dönüşmeyen ve reaktif elektrik olarak bilinen bir elektriği de çeker. reaktif ceza ödeyip ödemediğini öğrenmek isteyenler  adresini ziyaret edip daha detaylı bilgi alabilirler.

Reaktif bedel çoğu zaman tüketicilerin faturada gözden kaçırdığı bir kalemdir. Ancak geçmişe dönük elektrik faturaları incelendiğinde göze batmayan ve çoğu kişinin anlamını bilmediği reaktif bedelin aslında bir işletmeyi ne kadar çok zarara uğrattığı görülmektedir.

Siz de elektrik tüketimine ayırdığınız paradan gerçek anlamda tasarruf yapmak istiyorsanız elektrik tesisatınızı güçlü bir kompanzasyon sitemi ile elektrik tüketiminde daha hassas hale getirebilirsiniz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.