Saç ektirme merkezleri

Araştırmalar gösteriyor ki; genel olarak erkeklerin neredeyse tamamında saç dökülmesi sorunu görülmüştür fakat şöyle bir gerçek var ki; saçı dökülen herkes kel kalmaz. Kelliğin sebebi deriye bağlı anomali ve ya gen yapısı sorunudur. Kimi kişiler bedenlerindeki libido ile ilgili olduğunu düşünseler de -maalesef- bu mevzuyla kelliğin hiç ilişkisi yoktur.

Pekala kellikten kurtuluşun bir çaresi yok mudur?Tabii ki bir yolu var.Konuyla ilgili bulunan teknikler ve araçlar ile kel kalmak sorun olmaktan çıkıyor.saç ekimi, uzman doktorlarla acısız ve kısa sürede gerçekleştirilebiliyor.

Saç ekim ameliyatı nasıl yapılmaktadır?

Başlarken saç yoğunluğunuz hesaplanır sonra da ileriye dönük şekilde saçlarınızın yeni şekli belirlenir.Şayet uygunsanız bu veriler doğrultusunda ekme işlemi yapılır.Kafanızın arka bölgelerinden alınan saç kökleri saç çıkmayan kısımlara ekilerek ilgili bölümün istenilen seviyede kapanması sağlanır.Eğer kaynak sağlayıcı bölgeler saç almak için yeterli değilse vücudunuzun başka bölgelerinden ( göğüs, sırt, bacak ) alınacak kıl kökleri de yeterli olacaktır.

Operasyondan sonra kök alınan bölgelerde çok küçük izler kalır ve bunlar da zamanla kaybolurlar.Bu dönemde bir çok sağlık kurumunda saç ekim işlemi yapılmaktadır ve -oluşan önyargının aksine- çok da pahalı değildir.Şu da var ki; dünya üzerinde en çok saç kaybeden ırk Türkler olduğundan Türkiye bu mecrada hem teknolojik yeterlilik konusunda hem de bilimsel tecrübe konusunda diğer ülkelere oranla çokça ileridedir. saç ekimi merkezi

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.