Sağlık sigortası hakkında merak edilenler

Çalıştığımız dönemlerde en çok dikkat ettiğimiz konu sağlık sigortamızın yatıp yatmadığıdır. Sağlık sigortası emeklilik sigortamız içinde yattığı gibi bazı kuruluşlar özel sağlık sigortası da yapmaktadır. Sağlık sigortaları her ikisinde de değişik riskleri karşılamaktadır.

Devlet tarafından yapılan sağlık sigortası devlet hastanelerinin hepsinde size sağlık sigortası sunmaktadır. Her türlü tedavi masrafları ve ameliyat olunacak ise ameliyat masrafları gibi tüm sağlık sorunlarınız devlet sağlık sigortası tarafından karşılanacaktır.

sağlık sigortası
sağlık sigortası

Aynı tedaviyi özel hastanelerde yaptığınız da özel hastaneler bir kısmını devletten alarak size de önemli bir fatura çıkarmaktadır. Bu neden ile sağlık hizmetlerinden faydalanmaya karar verdiğiniz de öncelikle bu dediğim konuları araştırmalısınız. Yoksa çok ciddi bir mali portre ile karşılaşır ve belinizi bir daha düzeltemeyebilirsiniz.

Özel sağlık sigortaları ise poliçesinin durumuna göre kapsadığı yerler vardır. Sağlık sigortasının neleri kapsadığını öğrenmek için öncelikle sözleşmeye bakmak gerekir. Bazı sağlık sigortaları sizi evinizden alıp Amerika ya kadar da götürebilmektedir. Bazıları ise devletin verdiği hizmetten daha fazlasını vermemektedir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.