Samsung Google’a Meydan Okuyor

Samsung Google’a Meydan Okuyor

Gündelik yaşam akışı ile iç içe geçmiş olan teknoloji ürünleri o kadar hızlı gelişim gösteriyor ki artık giyilebilir hale dönüşmüş durumdalar. Akıllı saatlerden sonra artık cep telefonu ile iletişim kurma özelliğine sahip internet gözlükleri hayatımıza girmek üzere.

Teknoloji devi Google tarafından Kaliforniya’daki laboratuarında geliştirilen akıllı gözlük, ileri teknoloji lensleri ile kullanıcısının internette gezinmesini, cep telefonu mesajı ve e-posta gönderme işlemini gerçekleştiriyor. Akıllı gözlüğün ekranı bir bilgisayar ekranında olduğu gibi fare aracılığı ile yönetilebilmekte.  Gizli bir mikrofon yerleştirilmiş gözlük ile telefon görüşmesi de yapabilmekte. Ekran yönlendirmesi ise kullanıcının baş hareketleri ile gerçekleştirilmekte.

Samsung tasarımlı internet gözlüğünün Google Glass’a oranla çok daha hafif ve kolay taşınabilir özellikte olduğu The Wall Street Journal gazetesinin haberinde yer alan bilgiler arasında yer alıyor. Samsung tarafından yakın zamanda piyasaya sunulması beklenen internet gözlüğünün, Google Glass’ın kablosuz internet özelliğine karşın USB kablosu aracılığı ile akıllı telefona bağlanması gerekeceği belirtiliyor.

Samsung Google

  • Giyilebilir Teknoloji Savaşları

Diğer bir teknoloji ve elektronik devi olan Samsung firması tarafından hazırlanmakta olan internet gözlüğü, Google Glass özeliklerine benzer akıllı telefonlar ile bağlantı kurabilme özelliğine sahip olduğu iddia edilmekte. Samsung tarafından geliştirilmiş olan internet gözlüğünün diğer bir özelliği ise kendi içinde bulunan kulaklığı sayesinde kullanıcısının her ortamda kulaklığa ihtiyaç duymadan müzik dinleyebilmesi sağlanmakta.

Giyilebilir teknolojinin geldiği son teknoloji ürünlerinden biri olan cep telefonu ve internet kullanımı özelliğine sahip akıllı saatler ile birlikte akıllı gözlüklerin hayatımıza girmesi nerde ise an meselesi. Bu alanda gelişmiş teknoloji ürünleri öncülerinden biri olan Microsoft tarafından oyun konsaları ile birlikte kullanılmak üzere Google Glass benzeri bir oyun gözlüğü için patent başvurusunda bulunduğu açıklandı. Tüm bu gelişmelerin ışığında yakın zamanda gereksinim duyduğumuz tüm teknoloji ürünlerini üzerimizde taşımaktan ziyade giyerek kullanmamız mümkün görünüyor.


 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.