Samsung NX10 Fotoğraf Makinesi detaylı inceleme

Samsung NX10 Fotoğraf Makinesi

Teknolojiyi belirleyen devlerden biri olan Samsung, fotoğraf makinesi pazarında yeni modeli olan NX10’u piyasaya sürdü. Hem amatör hem de profesyonel kullanıcıları hedefleyen makinenin özellikleri, her iki kullanıcı grubunu da tatmin edecek seviyede.

Samsung NX10’da sunduğu otomatik odaklama özelliğiyle, fazla dikkat gerektiren çekimlerde hataların oluşmasını önlüyor. Otomatik odaklama sayesinde, hedeflediğiniz kareyi yakalamak artık çok kolay. DRIMe teknolojisi sayesinde daha güçlü kontrast oranlarına ulaşabilmek mümkün.

Samsung NX10’da 14.6 MP boyutunda CMOS sensör bulunmakta. LED ekranlara göre daha net görüntü sağlayan AMOLED ekranın büyüklüğü 3 inç. Ekranın bu özelliği sayesinde enerjiden daha fazla tasarruf ediliyor. Bu da daha fazla çekim anlamına geliyor.

NX10 profesyonel olmasına rağmen bir o kadar da hafif. Profesyonel sensörlü makineler için pek de alışılmış olmayan bir ağırlığa sahip. NX10’un toplam ağırlığı 353 gram( batarya ve MicroSD kart harici).

Samsung’un NX10 modeli bir ilk olma özelliğini de taşımakta. 14.6 megapiksellik APS-C büyüklüğündeki sensörün uygulandığı tek küçük boyutlu fotoğraf makinesi NX10. Böylelikle profesyoneller için tasarlanan bir sensörün, amatör bir makineye takılması söz konusu olmakta. Bu da profesyonel teknolojinin tüm tüketiciye sunulması anlamına geliyor.

Hem profesyonel, hem küçük boyutlarda ve hafif bir makine Samsung markasıyla birleşince ortaya güçlü bir fotoğraf makinesi çıkmış görünüyor. Samsung’un NX10 modelinin tavsiye edilen fiyatı 1400 TL civarında.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.